Turneu de tenis de masa, editia a II-a

Rezultate turneu tenis de masa Praga 09.02.2013 –durata de desfasurare
aproximativ 4 ore:
Incepatori (4 participanti)-clasament final grupa:
1)Ana Claudia Mazalu -3 victorii
2)Constantin Pop -2 victorii
3)Anca Oroian -1 victorie
4)Codruta Lupea -0 victorii

MediiAvansati (21 participanti) grupe preliminare-primele 3 locuri se
califica in turneul principal iar ultimele 2 sau 3 locuri se califica
in turneu secundar:
Clasament Grupa A:
1)Adrian Buta -4 victorii
2)Aurel Baltaretu -3 victorii
3)Serghei Platon -2 victorii
4)Catalin Pantea -1 victorie
5)Nicolae Blandu -0 victorii

Clasament Grupa B:
1)Claudiu Isar-5 victorii
2)Cristian Grigore -4 victorii
3)Andrei Chis -3 victorii
4)Bogdan Chilim -2 victorii
5)Bogdan Protopopescu -1 victorie
6)Robert Venecsek -0 victorii

Clasament grupa C:
1)Liviu Butuman -4 victorii
2)Eugen Marandici -3 victorii
3)Stefan Covrescu -2 victorii
4)Catalin Ionita -1 victorie
5)Lucian Radu -0 victorii

Clasament grupa D:
1)Pavel Klima -4 victorii
2)Dumitru Zinkovsky -3 victorii
3)Lucian Harlea -2 victorii
4)Mugurel Florea -1 victorie
5)Mihai Pistol -0 victorii

Meciuri eliminatorii turneu secundar(ultimele 2 respectiv 3 locuri din
fiecare grupa preliminara):
Optimi de finala:
Catalin Pantea sta
Lucian Radu-Robert Venecsek 0-3 (neprezentare)
Bogdan Protopopescu sta
Mihai Pistol sta
Nicolae Blandu sta

Sferturi de finala:
Catalin Pantea –Robert Venecsek 3-1
Mugurel Florea –Bogdan Protopopescu 3-0
Bogdan Chilim –Mihai Pistol 3-0 (prin neprezentare)
Catalin Ionita –Nicolae Blandu 0-3 (prin neprezentare)
Semifinale:
Catalin Pantea –Mugurel Florea –calificat Catalin Pantea (nu e scris scorul)
Bogdan Chilim-Nicolae Blandu –calificat Nicolae Blandu (nu e scris scorul)
Finala :
Catalin Pantea – Nicolae Blandu – castigator Catalin Pantea (nu e scris scorul)

Meciuri eliminatorii turneu principal(primele 3 locuri din fiecare
grupa preliminara):
Optimi de finala:
Adrian Buta sta
Eugen Marandici –Andrei Chis 3-0
Pavel Klima sta
Cristian Grigore –Stefan Covrescu 0-3 (prin neprezentare)
Claudiu Isar sta
Dumitru Zinkovsky –Serghei Platon 3-0
Liviu Butuman sta
Aurel Baltaretu –Lucian Harlea 3-1

Sferturi de finala:
Adrian Buta –Andrei Chis 3-0
Pavel Klima –Stefan Covrescu 3-0
Claudiu Isar –Dumitru Zinkovsky 1-3
Liviu Butuman-Aurel Baltaretu 0-3 (prin neprezentare)

Semifinale:
Adrian Buta –Pavel Klima 3-1
Dumitru Zinkovsky –Aurel Baltaretu 3-0

Finala mica:
Pavel Klima –Aurel Baltaretu 3-0
Finala mare:
Adrian Buta – Dumitru Zinkovsky 3-0

Clasament final turneu principal:
Locul 1:Adrian Buta
Locul 2: Dumitru Zinkovsky
Locul 3:Pavel Klima
Locul 4:Aurel Baltaretu